Online bijeenkomst | Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA) en Hoofdlijnenakkoord Ouderenzorg (HLO): toelichting en vragen 

  • 18 augustus 2025
  • Webinar
  • V&VN Algemeen

Op 3 juli heeft V&VN een onderhandelaarsakkoord gesloten met andere zorgpartijen en het ministerie van VWS over het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA). Daarmee staan we ook achter het Hoofdlijnenakkoord Ouderenzorg (HLO) (lees nieuwsbericht ). Graag willen we onze leden informeren over de gemaakte afspraken en die waar nodig extra toelichten. Uiteraard willen we ook graag horen in hoeverre jullie tevreden zijn met de resultaten die zijn behaald.

Op maandag 18 augustus en maandag 25 augustus 2025 organiseert V&VN van19:30 tot 21:00 uur een online bijeenkomst met toelichting en een vragenuur over het AZWA en het HLO. Ben jij benieuwd naar wat er in de zorgakkoorden belangrijk is voor verpleegkundigen, verzorgenden en verpleegkundig specialisten? Naar wat de inzet is geweest van V&VN en  naar welke  afspraken er uiteindelijk gemaakt zijn of heb je een andere vraag?

Meld je dan aan voor het webinar. V
&VN-voorzitter Bianca Buurman is tijdens beide webinars aanwezig om een toelichting te geven en om vragen te beantwoorden.

Praktische informatie
Datum: 18 augustus en 25 augustus 2025
Tijd: 19:30 uur tot 21:00 uur
Locatie: online via Ms Teams
Voor wie: leden van V&VN 
Kosten: gratis 

Waar gaat het AZWA over? En het HLO?  
Lees meer over deze akkoorden op onze themapagina Akkoorden in de zorg.

Aanmelden webinar 18 augustus 2025

Ledenraadpleging in augustus: laat je mening horen 


Afgelopen december hebben we via
een achterbanraadpleging en een bijeenkomst met verpleegkundigen en verzorgenden gesproken met leden van V&VN over de invulling van de nieuwe afspraken. Zij noemden het terugdringen van administratieve lasten en investeren in werkplezier, opleiden en ontwikkelen als belangrijkste thema’s. Deze thema’s komen terug in het onderhandelaarsakkoorden van het AZWA en HLO. De akkoorden leggen we in augustus aan leden voor in een ledenraadpleging. Hoe denk jij over de afspraken die zijn gemaakt in het AZWA en HLO? En hoe tevreden ben je daarmee?  Laat het ons weten door mee te doen met de ledenraadpleging die we in augustus uitsturen. Houd je mailbox in de gaten.  

Samen maken we de zorg beter. Word lid!

Wij zijn de verpleegkundigen, verzorgenden IG en verpleegkundig specialisten van Nederland. Verenigd in V&VN zetten we ons in voor (kennis)ontwikkeling en het versterken en positioneren van onze beroepen. Wil jij zeggenschap over jouw vak? Sluit je dan bij V&VN aan! Met ruim 100.000 leden vormen we één krachtige stem. Van de werkvloer tot in politiek Den Haag.

Gerelateerd