Nieuwe publicatie voorspellende waarde SPARK-methode

  • 23 augustus 2023
  • Nieuwsbericht
  • M&G Jeugdverpleegkundigen

Ingrid Staal, voorzitter van de wetenschappelijke commissie van V&VN jeugd, is mede auteur van het onlangs gepubliceerde artikel in Child Abuse & Neglect. Het artikel geeft inzicht in de voorspellende waarde van de SPARK-methode. Hiervoor is 10 jaar na de afname van de SPARK gekeken. De resultaten bevestigen eerdere bevindingen en leveren nieuwe kennis op. Een mooie samenwerking, hergebruik van data en toevoegen van CBS microdata leverden niet alleen verdere onderbouwing en doorontwikkeling van de interventie SPARK-methode maar ook nieuwe kennis over beschermende- en risicofactoren.

De aanpak en bevindingen zijn te lezen in het open access artikel: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0145213423003046?via%3Dihub

In Child Abuse & Neglect. Het artikel geeft inzicht in de voorspellende waarde van de SPARK-methode. Hiervoor is 10 jaar na de afname van de SPARK gekeken.

De resultaten bevestigen eerdere bevindingen en leveren nieuwe kennis op. Een mooie samenwerking, hergebruik van data en toevoegen van CBS microdata leverden niet alleen verdere onderbouwing en doorontwikkeling van de interventie SPARK-methode maar ook nieuwe kennis over beschermende- en risicofactoren. De aanpak en bevindingen zijn te lezen in dit open access artikel. Lees verder >>

De bevindingen in deze studie zijn in lijn met eerdere bevindingen. Zie het in 2013 gepubliceerde artikel waarin de voorspellende waarde van de SPARK-methode met een vervolg van 1,5 jaar was onderzocht: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0145213412002621

Actie: V&VN-lidmaatschap gratis tot eind 2025

Sluit je nu aan bij V&VN en krijg je lidmaatschap tot eind 2025 gratis. Je betaalt pas in 2026. Je hebt meteen toegang tot alle voordelen en draagt bij aan een krachtige stem voor verpleegkundigen, verzorgenden en verpleegkundig specialisten.