Minister Klink van VWS heeft tijdens het arbeidsmarktdebat in de Tweede Kamer positief gereageerd op het voorstel van Tweede Kamerleden Sabine Uitslag (CDA) en Halbe Zijlstra (VVD) om het direct contracteren van verpleegkundigen door zorgverzekeraars mogelijk te maken. De minister maakte daarbij nog wel de opmerking dat dit niet ten koste mag gaan van de afstemming en samenhang in de ketenzorg. Volgens V&VN kan juist de ketenzorg door directe contractering van verpleegkundigen versterkt worden.
Eindelijk wijziging wet BIG
Bij het debat op 10 juni was er veel aandacht voor de verpleegkundige beroepsgroep, zoals voor het voorschrijven van medicatie door gespecialiseerd verpleegkundigen en het zelfstandig indiceren van voorbehouden handelingen door verpleegkundig specialisten. De benodigde aanpassing van de Wet BIG is nog steeds niet geregeld. Op vragen van Kamerleden deed minister Klink de toezegging dat er aan het eind van de zomer een voorstel voor een wetswijziging ligt. V&VN is blij met deze concrete toezegging. De beroepsvereniging brengt het ontbreken van de wettelijke basis voor voorbehouden handelingen en medicatie voorschrijven al bijna een jaar steeds opnieuw onder de aandacht.
Steun voor Kwaliteitsregister
Tijdens het arbeidsmarktdebat staat het vraagstuk van instroom en behoud van zorgpersoneel centraal. Sabine Uitslag (CDA) pleitte in dit kader voor het behoud van deskundigheid. Zij vroeg minister Klink hierbij om ondersteuning voor het Kwaliteitsregister Verpleegkundigen & Verzorgenden (V&V). waarop de minister antwoordde dat hij het kwaliteitsregister graag onderschrijft.
MBO- versus HBO-verpleegkundige
Een van de aanbevelingen uit het rapport van de commissie Werner (1991) betreft de twee opleidingniveaus in één beroep. In de praktijk wordt er volgens Kamerleden desondanks onvoldoende onderscheid gemaakt tussen de MBO-verpleegkundige en de HBO-verpleegkundige. Minister Klink is benieuwd naar de mening van de beroepsgroep hierover. V&VN gaat dit gesprek graag aan.
Gepubliceerd: 11-06-2009
Aantal keer bekeken: 2952
Terug
Klink positief over zelfstandig contracteren verpleegkundigen