Naar de homepage
Verpleegkundigen & Verzorgenden Nederland
  Actueel   Zoeken
Verpleegkundig specialist mag dbc openen, belemmering bij zorgverzekeraars

Verpleegkundig specialisten in de ggz mogen vanaf dit jaar taken van de psychiater overnemen, zoals het voorschrijven van medicijnen. Ook mogen ze zelfstandig een dbc openen. Zorgverzekeraars zijn hier echter tegen. V&VN is druk bezig om hierin verandering te brengen.

Vanaf 1 januari 2012 zijn de wettelijke bevoegdheden van verpleegkundig specialisten en physician assistants uitgebreid. Zij mogen nu een diagnose stellen, een behandelplan opstellen en medicijnen voorschrijven. Voorheen was dat voorbehouden aan artsen en psychologen, al mogen de laatsten geen medicijnen voorschrijven. ‘Wettelijk mogen verpleegkundig specialisten in de ggz nu een dbc openen’, zegt Ben Lijten, vicevoorzitter van V&VN Verpleegkundig Specialisten, ‘maar in de praktijk gebeurt dit nog niet. Dat komt omdat de zorgverzekeraars alleen dbc’s willen vergoeden die zijn geopend door een (klinisch)psycholoog of psychiater. Wij zijn als beroepsvereniging druk bezig om hier verandering in te krijgen.’

Lees het hele artikel

Bron: Psy

 



Gepubliceerd: 23-02-2012
Aantal keer bekeken: 1352


Reactie(s)
Vervoort zegt:
Willen we dit wel? Een groot deel van de DBC gaat naar het ziekenhuis. Stel ik ben goedkoper als VS, de DBC wordt dus minder waard in geld? Het ziekenhuis krijgt dus ook een kleiner deel? Blijven we dan nog wel een interessante groep voor het ziekenhuis? Aan de andere kant lijkt het een mogelijkheid om te profileren en de kosten in de gezondheidszorg kleiner te maken.
Een hele discussie waard, tenminste tussen mij en mijn collega's VS in het ziekenhuis wel.
1-3-2012 12:41:34

Geef je reactie

Naam:
E-mail: (niet zichtbaar)
Titel
Reactie:
CAPTCHA image
Vul de bovenstaande code hieronder in

Geef je reactie

Terug
Verpleegkundig specialist mag dbc openen, belemmering bij zorgverzekeraars

Copyright V&VN 2007-  Reageer   Gebruiksovereenkomst    Privacybeleid       Beheer